Parafia pw. św. Jana Pawła II

Numer konta:

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28 kwietnia 2024

1. Od ŚRODY rozpoczyna się piękny miesiąc maj – poświęcony Matce Bożej. Bardzo serdecznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE, od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w niedzielę i uroczystości o 18.30.

2. W piątek 3 maja przypada UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI. Msze Święte w naszej parafii jak w każdą niedzielę. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu nie ma postu. W tym dniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie wyjątkowo ok. pół godziny przed każdą Mszą Św.

3. Obejmujemy naszą szczególną modlitwą Parafię Św. Piotra i Pawła w Kraszewicach, w której nasz Ks. Proboszcz Alfred głosi dzisiaj Słowo Boże i zbiera ofiary na budowę naszego nowego kościoła.

4. DZIECI KOMUNIJNE ZAPRASZAMY NA PRÓBĘ:

Grupa II - WTOREK 30.04. GODZ. 17.00
Grupa I – WTOREK 30.04. GODZ. 19.00

5. W piątek 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Informujemy, że Rocznica I Komunii Św. w naszej Parafii będzie w niedzielę 26 maja o godz. 11.30

7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

8. Naszych drogich chorych odwiedzimy z Komunią Świętą - Ks. Proboszcz i Ks. Karol w I czwartek 2 maja od godz. 8.30.

9. Na ADORACJĘ MAŁŻEŃSKĄ Z JEZUSEM wyjątkowo zapraszamy w piątek 10 maja po wieczornej Mszy Św.

10. W poniedziałek 29 kwietnia obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Ogólnopolskie obchody odbywają się corocznie w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za przyczyną św. Józefa Kaliskiego. Głównym punktem obchodów będzie Msza św. w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla w dniu 29 kwietnia br. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

11. Zostały wywieszone nowe zapowiedzi przedślubne, prosimy się z nimi zapoznać.

12. W I Sobotę miesiąca 4 maja o godz. 800 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i Nabożeństwo Różańcowe. Zapraszamy szczególnie Wspólnotę Żywego Różańca oraz wszystkich Parafian i Gości.

13. Dzieci i młodzież z naszej Scholki „Papieskie Nutki”, a także wszystkich chętnych, zapraszamy na próbę w sobotę 4 maja o godz. 11.30 do naszej salki parafialnej.

14. Naszych ministrantów zapraszamy na zbiórkę także w sobotę 4 maja o godz. 10.00

15. Dziękujemy czterem rodzinom, które ofiarowały swój dar serca w tym minionym tygodniu: na budowę kościoła. Pierwsze Komunię Św. w naszej parafii przypadają 12 i 19 maja. W związku z tym wyjątkowo za tydzień w niedzielę 5 maja będzie w naszej parafii TACA BUDOWLANA. Polecamy modlitwie i ofiarności naszych parafian i gości to szczególne dzieło budowy kościoła i za nią z serca dziękujemy.

16. Jest jeszcze nowy numer „Opiekuna”, w którym polecamy: Już niebawem rozpocznie się maj, polecamy zestaw rozważań na każdy dzień miesiąca oraz śpiewnik zawierający najpopularniejsze pieśni maryjne. Jest także wiele ciekawych informacji z życia naszej diecezji. Polecamy także „Niedzielę” Zachęcamy także do zakupu naszej parafialnej gazetki „Totus Tuus”.

17. Drogim naszym Parafianom, miłym Gościom, życzymy obfitych Łask Bożych przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

BUDOWA KOŚCIOŁA - ZDJĘCIA