Parafia pw. św. Jana Pawła II

Numer konta:

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

7 sierpnia 2022

1.Zapraszamy dzisiaj na Halę Arena na 11 Festiwal Abba Pater pod nazwą „OJCIEC WSZYSTKICH NAS”. /Bilety w cenie 10 zł.  jeszcze do nabycia przed Festiwalem/
Plan:
Godz. 15:30 - otwarcie obiektu i powitanie uczestników Festiwalu
Godz. 16:00 - RÓŻANIEC DO BOGA OJCA
- rozważania i prowadzenie Ojciec Krzysztof Piskorz - Karmelita Bosy
- oprawa muzyczna Abba Pater Music
Godz. 17.00 - EUCHARYSTIA
- Przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Bp. Damian Bryl – Ordynariusz Kaliski
UWIELBIENIE Z MODLITWĄ UZDROWIENIA
      - modlitwę poprowadzi ks. Teodor Sawielewicz z bogatą oprawą muzyczną wielu artystów

2.    W sobotę 13 sierpnia po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Różaniec Fatimski, po którym będzie procesja wokół Kaplicy. Zapraszamy asystę niosącą  Różaniec  i Figurę Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy zabrać ze sobą świece.

3.    Z naszej parafii w minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności Śp. Barbarę Grzegorczyk z Ul. Wojciechowskiego 5, przeżyła 80 lat. Módlmy się w Jej intencji: Dobry Jezu a nasz Panie …….

4.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze nowy „Opiekun”, w którym polecamy szczególnie bardzo ciekawy artykuł pt. „Jak pachnie Maryja” jest także wiele ciekawych wiadomości z naszej diecezji. Polecamy także „Przewodnik Katolicki” , „Niedziele” i „Gościa Niedzielnego”.

5.    Centrum Księdza Orione w Kaliszu, ul. Kościuszki 24. organizuje transport dla walczącej Ukrainy. Potrzebują: śpiwory, koce, kołdry, karimaty, lóżka polowe. Żywność: konserwy, makaron, ryż, kasza,  kosmetyki i chemie. Natomiast odzież zostanie przekazana na chorą Jagódkę. Rzeczy możemy przynosi do Ośrodka, który  otwarty jest całodobowo przez 7 dni w tygodniu.

6.    Dziękujemy pięciu rodzinom, które ofiarowały swój dar serca: na budowę kościoła, czy też na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Za tydzień w niedzielę 14 sierpnia będzie w naszej parafii TACA BUDOWLANA. Dar serca na budowę kościoła będzie można złożyć wychodząc z kaplicy po Mszach Świętych.

7.    W poniedziałek 8 sierpnia chcemy rozpocząć drugi etap naszej budowy: stawianie ścian kościoła. Prosimy o modlitwę, niech Pan Bóg nam wszystkim błogosławi przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II w tym naszym  trudzie budowania tej świątyni w tych niełatwych czasach.

8.    We wtorek 9 sierpnia br. wyruszy 385 Kaliska, 31 Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach. Szczególnie o Ks. Grzegorzu i wszystkich naszych parafianach.

9.    W Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu od 9 do 18 sierpnia, w godzinach od 19.30 – 21.00 odbywać się będą spotkania modlitewne tzw. Grupy Złotej Kaliskiej Pieszej Pielgrzymki prowadzone przez ks. Dariusza Kulińskiego. Zapraszamy serdecznie.

10.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest już nowy „Opiekun”, w którym polecamy szczególnie bardzo ciekawy artykuł pt. „Jak pachnie Maryja” jest także wiele ciekawych wiadomości z naszej diecezji. Polecamy także „Przewodnik Katolicki” , „Niedziele” i „Gościa Niedzielnego”.

11.    Drogim naszym Parafianom, miłym Gościom, życzymy obfitych Łask Bożych przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II na ten kolejny wakacyjny tydzień.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

BUDOWA KOŚCIOŁA - ZDJĘCIA