Parafia pw. św. Jana Pawła II

Numer konta:

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lutego 2020

1.    Najbliższa środa 26 lutego to ŚRODA POPIELCOWA. Tego dnia rozpoczyna się Wielki Post. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Św. w tym dniu w naszej parafii będą o godz. 8.00, 10.00, 16.30 i 19.00. Na każdej Mszy Św. będzie obrzęd posypania naszych głów popiołem. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna.

2.    NABOŻEŃSTWA PASYJNE W WIELKIM POŚCIE:
•    DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK
        - DLA DZIECI – O GODZ. 17.00
        - DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH – O GODZ. 17.45
•    GORZKIE ŻALE – NIEDZIELA – GODZ. 18.00
          Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych.

3.    Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Miasta Kalisza rozpocznie się w przyszłą niedzielę 1 marca o godzinie 14.00 przy Kościele Ojców Jezuitów. Nasza Parafia jest zaproszone do niesienia krzyża od VIII do IX Stacji. Wszystkich chętnych zapraszamy.

4.    Za tydzień 1 marca w I niedzielę miesiąca w naszej parafii odbędzie się SPOTKANIE Z OJCEM. Rozpoczęcie  Mszą Św. o godz. 19.00, patem Adoracja i Uwielbienie. Gościem specjalnym będzie o. Michał Legan - Paulin z Jasnej Góry który będzie przewodniczył Eucharystii i wygłosi Słowo Boże. Serdecznie zapraszamy naszych parafian i gości na to szczególne spotkanie.

5.    Ks. Łukasz Pondel wraz z Margaretkami zaprasza wszystkich chętnych na film pt. „Najświętsze serce”, który zostanie wyświetlony w kinie Cinema CD w Galerii Tęcza w Kaliszu na Ul. 3 Maja 1 – w dniu  4 marca o godz. 18.30. Koszt to 11 zł. Zapisy w nas w kancelarii parafialnej, natomiast bilety będą do odebrania w kinie przed seansem filmu.

6.    Nasza Wspólnota Magnificat zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się 28 lutego o godz. 19.30 w Kościele Św. Matki Teresy na Ogrodach. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kaplicy.

7.    Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wspierają nas swoja modlitwą, pracą a także ofiarą. Dziękujemy trzem rodzinom za dar serca złożony na budowę naszego kościoła.

8.    Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Jest już nowy „Opiekun”. Polecamy m.in. artykuły pt. „Osiem” – o cudach eucharystycznych, które wydarzyły się całej historii naszej ojczyzny. Polecamy także katechezy na rekolekcje wielkopostne z Opiekunem, przygotowane przez Ks. Sylwestra Sowizdrzała – orionistę.     Polecamy  także „Niedzielę”, „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”. U naszych ministrantów można nabyć w cenie 3 zł. tzw. „Pomocnik wielkopostny – 40 dni z Bogiem”, w którym mamy fragment ewangelii z dnia i krótkie rozważanie i postanowienie.

9.    Drogim naszym Parafianom, miłym Gościom, życzymy obfitych Łask Bożych przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II, na rozpoczynający się czas Wielkiego Postu.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

BUDOWA KOŚCIOŁA - ZDJĘCIA