Parafia pw. św. Jana Pawła II

Numer konta:

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19 maja 2024

1. Dzisiaj o godz. 11.30 – Grupa II dzieci na Uroczystej Mszy Św. Komunijnej po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swego serca. Pamiętajmy w swoich modlitwach o dzieciach i ich rodzicach.

2. W kalendarzu liturgicznym tego nowego tygodnia wspomnienia:
Poniedziałek – NMP Matki Kościoła – święto
Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana – święto
Piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych

3. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Świętej.

4. Za tydzień w niedzielę 26 maja będziemy także obchodzić Dzień Matki. Modlić się będziemy w tym dniu na Mszach Świętych o błogosławieństwo Boże dla naszych matek, a dla zmarłych wypraszać będziemy życie wieczne.

5. Rocznica I Komunii Św. w naszej Parafii będzie w przyszłą niedzielę 26 maja o godz. 11.30. Dzieci rocznicowe wraz z rodzicami zapraszamy na próbę we wtorek 21 maja o godz. 17.00. Spowiedź dla dzieci przed rocznicą będzie w sobotę 25 maja o godz. 9.00

6. Dziękujemy 7 rodzinom, które ofiarowały swój dar serca w tym minionym tygodniu: na budowę kościoła. Przypominamy, że TACA BUDOWLANA została przeniesiona z racji I Komunii Św. na przyszłą niedzielę 26 maja. Polecamy modlitwie i ofiarności naszych parafian i gości to szczególne dzieło budowy kościoła i za nią z serca dziękujemy.

7. Grupę Modlitwy Św. Ojca Pio zapraszamy na spotkanie wyjątkowo w środę 22 maja o godz. 17.30.

8. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii zapraszamy na spotkanie w piątek 24 maja o godz. 17.00.

9. Dzieci i młodzież z naszej Scholki „Papieskie Nutki” zapraszamy na próbę w sobotę 25 maja o godz. 11.30 do naszej salki parafialnej.

10. Zostały opublikowane nowe zapowiedzi przedślubne, prosimy się z nimi zapoznać.

11. Dzisiaj nasz parafialny Zespół Charytatywny wraz ze Szkolnymi Kołami Caritas przeprowadza akcję z okazji Dnia Dziecka. Będzie można zakupić za dobrowolną ofiarą książki, w dobrym stanie, które ofiarowały dzieci z różnych szkół. Złożony dar serca za książki zostanie przekazany w całości dzieciom z Domu Dziecka w Ostrowie Kaliskim.  Zachęcamy i zapraszamy.

12. Jest już nowy numer „Opiekuna”, który w zdecydowanej części przejęli nasi nowi neoprezbiterzy, którzy 25 maja przyjmą święcenia kapłańskie. Aż na jedenastu stronach znajdziemy nie tylko zdjęcia z sesji fotograficznej, ale także przeczytamy również m.in. kim chcieli być zanim usłyszeli głos powołania Jest także wiele ciekawych informacji z życia naszej diecezji. Polecamy także „Niedzielę” Zachęcamy także do zakupu naszej parafialnej gazetki „Totus Tuus”.

13. Drogim naszym Parafianom, miłym Gościom, życzymy obfitych Łask Bożych przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II, na ten piękny majowy miesiąc.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

BUDOWA KOŚCIOŁA - ZDJĘCIA