Parafia pw. św. Jana Pawła II

Numer konta:

NIEDZIELA - ODPUST ŚW. JANA PAWŁA II

20 października 2019

1.    We wtorek 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II, w naszej parafii jest to uroczystość. Zapraszamy Parafian, Gości i całą naszą Wspólnotę Żywego Różańca na Nabożeństwo Różańcowe o 17.45, które prosimy, aby poprowadziła Róża ŻR Św. Jana Pawła II i na Mszę Świętą zarówno o godz. 8.00 jak i o godz. 18.30.

2.    W tym roku mija 41 rocznica wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, dlatego w niedzielę 27 października o godz. 20.00 zapraszamy naszych parafian i gości na II KONCERT PAPIESKI – UWIELBIENIE ZE ŚW. JANEM PAWŁEM II. Koncert poprowadzi Zespół Abba Pater Music.

3.    Grupę Modlitwy św. Ojca Pio zapraszamy we środę 23 października na Różaniec o godz. 17.45 i Mszę Świętą, po której będzie spotkanie na salce.

4.    Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wspierają nas swoja modlitwą, pracą i ofiarą. Dziękujemy Pani Annie Sobczak za pomoc w układaniu kwiatów na dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy czterem rodzinom za dar serca złożony na budowę kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na TACĘ BUDOWLANĄ,   a także za ofiary złożone na FUNDUSZ PAPIESKI.

5.    Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc pamięci o naszych zmarłych. Można już składać wypominki roczne i oktawalne.

6.    Z naszej wspólnoty Pan Bóg w tym ostatnim tygodniu odwołał do wieczności: Śp. Jerzego Szymanowskiego z Al. Wojska Polskiego 8, przeżył 64 lata. Módlmy się w jego intencji: Dobry Jezu, a nasz Panie...

7.    Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Jest już nowy „Opiekun”, w którym polecamy szczególnie artykuł pt. „Nie będę dla kariery mówić tego w co nie wierzę” – jest to piękne wspomnienie o nie dawno zmarłym aktorze Janie Kobuszewskim.  Polecamy także „Przewodnik Katolicki”, „Niedziele” i „Gościa Niedzielnego” w których jest także wiele dobrych artykułów. U ministrantów można już nabyć kalendarz diecezjalny na rok 2020 w cenie 5 zł.

8.    Zapraszamy także 25 i 26 października do naszego Seminarium Duchownego  na ogólnopolską konferencję naukową pt. „Inkulturacja drogą dialogu Kościoła z kulturami świata” Szczegóły na plakacie w gablotce.

9.    Drogim naszym Parafianom, miłym Gościom na ten nowy tydzień życzymy obfitych Łask Bożych przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

BUDOWA KOŚCIOŁA - ZDJĘCIA