Parafia pw. św. Jana Pawła II

Numer konta:

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 maja 2019

1.    Od soboty 1 czerwca zapraszamy serdecznie naszych drogich Parafian i Gości na NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 18.30.

2.    Pielgrzymka dziękczynna dzieci komunijnych do Sanktuarium w Licheniu będzie w sobotę 8 czerwca. Dziecko jedzie wraz z opiekunem. Koszt to 40 zł. od osoby. Zapraszamy jeszcze do zapisywania się.

3.     We wtorek 28 maja na godz. 19.00 zapraszamy wszystkie 8 klasy na spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

4.    Zapraszamy  na ADORACJĘ MAŁŻEŃSKĄ Z JEZUSEM, która odbędzie się w piątek 31 maja ok godz. 19.30. W czasie Adoracji będzie zapewniona opieka nad dziećmi

5.    Wyjazd do Częstochowy na Pielgrzymkę Żywego Różańca będzie w sobotę 1 czerwca o godz. 5.50 z pod kaplicy.

6.    Z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał w minionym tygodniu do wieczności: Mariana Kozera, z Ul. Prymasa Wyszyńskiego 34, przeżył 81 lat, Śp. Józefa Szczupaka, z Ul. Armii Krajowej 37, przeżył 83 lata, Śp. Teresę Krupczyńską, z Al. Ks. Jerzego Popiełuszki 3, przeżyła 69 lat Śp. Michała Rzeźnickiego Ul. Prymasa Wyszyńskiego 28, przeżył 98 lat i Śp. Tadeusza Szczepańskiego z Ul. Prymasa Wyszyńskiego 58, przeżył 78 lat. Módlmy się w ich intencji: Dobry Jezu a nasz Panie….

7.    Za tydzień w niedzielę na Mszach będzie śpiewała nasza scholka dziecięca „Papieski Nutki”, a po Mszach Świętych wychodząc z kaplicy będzie można złożyć im dar serca na kolonie letnie w Kołobrzegu - na „Wakacje z Panem Bogiem”. W imieniu dzieci już dzisiaj dziękujemy za hojność i okazane serce.
8.    Sprawa budowy: Jak widzimy został już ogrodzony plac, na którym będzie stał nasz kościół, a od poniedziałku rozpocznie się już kopanie fundamentów. Pamiętajmy w modlitwie w intencji tego naszego dzieła.

9.    Zostały opublikowane nowe zapowiedzi przedślubne, prosimy się z nimi zapoznać.

10.    W I Sobotę miesiąca 1 czerwca o godz. 800  Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i Nabożeństwo Różańcowe. Zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca, szczególnie tych, którzy nie jadą do Częstochowy oraz wszystkich Parafian. Nie będzie spotkania Wspólnoty po Różańcu. Tajemnice Różańca prosimy odbierać w zakrystii.

11.    Także 1 czerwca przypada Dzień Dziecka – pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich dzieciach.

12.    Tradycyjna procesja „Od Wojciecha do Józefa” wyruszy z Zawodzia w sobotę 1 czerwca o godz. 18.00. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian i czcicieli św. Józefa.

13.    Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze nowy „Opiekun”, w którym polecamy szczególnie artykuł w którym przedstawionych jest ośmiu nowo wyświeconych kapłanów naszej diecezji, polecamy też wywiad z naszym Ks. Biskupem Edwardem, w którym opowiada o latach dzieciństwa i młodości, momencie powołania do kapłaństwa i 40 letniej służbie w Kościele.  Polecamy  także „Niedzielę”. „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.

14.    Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wspierają nas swoja modlitwą, pracą i ofiarą. Dziękujemy pięciu darczyńcom za dar serca złożony na budowę kościoła..

15.    Drogim naszym Parafianom, miłym Gościom, życzymy obfitych Łask Bożych na ten nowy tydzień przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

MODLITWA Z BRATEM ELIA