Parafia pw. św. Jana Pawła II

Numer konta:

III NIEDZIELA ADWENTU

15 grudnia 2019

1.    Dzisiaj kończymy nasze Parafialne Rekolekcje Adwentowe – ten szczególny czas nawrócenia i łaski. Bogu niech będą dzięki za ten dobry czas patrzenia na swoje życie. Z całego serca pragniemy podziękować Ks. Pawłowi Szymańskiemu za wygłoszenie nam tych rekolekcji. Niech dobry Bóg błogosławi Mu w dalszej pracy duszpasterskiej, obdarza wieloma siłami, darami i zdrowiem.

2.    Poświęcone opłatki na stół wigilijny, można jeszcze nabyć przed kościołem i w kancelarii parafialnej. Dobrowolne ofiary, które możemy złożyć, są przeznaczone na budowę naszego kościoła. Można jeszcze wesprzeć budowę kościoła nabywając drewniane ozdoby choinkowe, za wykonanie i ofiarowanie których bardzo dziękujemy państwu Justynie i Karolowi Kacprzak. U naszych ministrantów można także nabyć kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny. Ofiary z tej akcji są przeznaczone na wakacyjny wyjazd naszych ministrantów.

3.    Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wspierają nas swoja modlitwą, pracą i ofiarą. Dziękujemy czterem rodzinom za dar serca złożony na budowę kościoła. Dziękujemy także czterem rodzinom za dar ofiarowany na stół rekolekcyjny. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na Kościół na Wschodzie i za ofiary złożone na TACĘ BUDOWLANĄ.

4.    Jak co roku my kapłani chcemy odwiedzić naszych drogich chorych, do których co miesiąc przychodzimy z Komunią Świętą. Chcemy z nimi przełamać się opłatkiem i złożyć życzenia. Ks. Michał  będzie w środę 18 grudnia od godz. 8.30. natomiast Ks. Proboszcz będzie u chorych w czwartek  19 grudnia od godz. 8.30

5.    W piątek 20 grudnia w dziewięciu Kościołach Kalisza, odbędzie się „NOC KONFESJONAŁÓW” od godziny 19.00 do 23.00. Na naszym Osiedlu będzie ona  w kościele Św. Piotra i Pawła. Szczegółowe informacje o tej akcji można znaleźć na plakatach w gablotkach.

6.    Grupę Modlitwy Św. Ojca Pio zapraszamy w piątek 20 grudnia na spotkanie, które odbędzie się o godz. 17.30.

7.    W piątek kancelaria parafialna czynna będzie tylko do godz. 17.30

8.    Zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie kolęd p.t. „Betlejem w Kaliszu”. Wystąpią znani polscy artyści, m.in. Mieczysław Szcześniak, Andrzej Lampert, Natalia Niemen, Marek Piekarczyk, Arka Noego i inni. Koncert odbędzie się w niedzielę 5 stycznia 2020 roku o godz. 18:00, w hali Arena w Kaliszu. Bilety w cenie 50, 60 i 80zł są do nabycia w biurze parafialnym oraz w sklepiku przy Bazylice św. Józefa. Dochód z koncertu jest przeznaczony na budowę Domu Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kaliszu dla obłożnie chorych.

9.    We wtorek 17 grudnia  zapraszamy   na spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania - na godz. 17.00 wszystkie klasy VII i VIII  Szkoły Podstawowej a na  godz. 19.00  wszystkie klasy I Szkół Ponadpodstawowych.

10.    Zostały opublikowane nowe zapowiedzi przedślubne, prosimy się z nimi zapoznać.

11.    Drogim naszym Parafianom, miłym Gościom na ten nowy tydzień życzymy obfitych Łask Bożych przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

BUDOWA KOŚCIOŁA - ZDJĘCIA