Parafia pw. św. Jana Pawła II

Numer konta:

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 lipca 2021

1.    Dzisiaj po Mszach Świętych z racji wspomnienie św. Krzysztofa będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy okazji poświęcenia będzie można złożyć cegiełkę, która będzie przeznaczona na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.

2.    Przypominamy, że okazja do spowiedzi świętej w ciągu tygodnia tylko przed każdą Mszą Świętą.

3.    Z naszej wspólnoty Pan Bóg w tym ostatnim tygodniu odwołał do wieczności: Śp. Zofię Szczepaniak z Ul. Wojciechowskiego 6, przeżyła 92 lata i Śp. Grażynę Sałata z Ul. Prymasa Wyszyńskiego 44, przeżyła 63 lata. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 27 lipca o godz. 13.00.  Módlmy się w ich intencji: Dobry Jezu a nasz Panie…

4.    Zapraszamy na  10 Jubileuszowy Festiwal Abba Pater pod nazwą „Spotkanie z Naszym Ojcem”. Odbędzie się on w dniach 31 lipca i 1 sierpnia. Będzie to i spotkanie ekumeniczne, Eucharystia oraz koncert uwielbienia. Zaproszeni zostali rekolekcjonista Dominikanin Ojciec Tomasz Nowak oraz Ks. Teodor Sawielewicz znany z Teobańkologii i charyzmatyk  Marcin Zieliński, Wśród artystów wystąpią m.in.: Mieczysław Szcześniak, Julia Stolpe, Marta Ławska, Dorota Wróblewska, Marcin Jajkiewicz, Michał Król oraz chór Abba Pater Music  Wstęp na całość wydarzenia wynosi 15 PLN dostępne online oraz 20 zł. w dniu festiwalu. Szczegóły dotyczące lokalizacji oraz program znajdują się na plakatach w gablotkach oraz na stronie Fundacji Abba Pater, abbapater.pl. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu duchowym naszej diecezji.

5.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze nowy „Opiekun”, w którym szczególnie polecamy artykuł „Boże echa stadionów” znani piłkarze opowiadają o swojej wierze w Boga. Polecamy także „Przewodnik Katolicki” , „Niedziele” i „Gościa Niedzielnego”.

6.    Tym wszystkim, którzy dzisiaj i w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny, szczególnie: Jakubom, Krzysztofom, Annom, Martom i innym  składamy najlepsze życzenia.

7.    Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają nas swoja modlitwą, pracą i ofiarą. Dziękujemy sześciu rodzinom za dar serca złożony na budowę kościoła,  czy też na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziękujemy Firmie Pana Tadeusza Pędziwiatra z Przedłęcza za pomoc w naprawie kostki brukowej przy studzieńce na placu przed garażami.  Dziękujemy także Annie Brzozowskiej za pomoc w ułożeniu kwiatów w kaplicy.

8.    Drogim naszym Parafianom, miłym Gościom, życzymy obfitych Łask Bożych przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

BUDOWA KOŚCIOŁA - ZDJĘCIA