Parafia pw. św. Jana Pawła II

Numer konta:

10 marca 2018

TRIDUUM RÓŻAŃCOWE

W dniach 16 – 18 marca 2018 roku w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu odbędzie się TRIDUUM RÓŻAŃCOWE pod hasłem: "ŚWIĘTY JÓZEF PATRON NA NASZE CZASY”.
W czasie organizowanego czuwania modlitewnego będziemy się modlić szczególnie w intencji Kościoła. Chcemy przez wstawiennictwo Świętego Józefa prosić o światło Ducha Świętego dla Pasterzy i wszystkich Kapłanów w naszej Ojczyźnie.
Pragniemy bardzo serdecznie zaprosić do udziału w Triduum Różańcowym
Gdyby było niemożliwe uczestniczenie w całości czuwania modlitewnego, J.E. Biskup Kaliski zaprasza w szczególny sposób na spotkanie w sobotę 17 marca o godz. 14.00, kiedy będzie odmawiana wspólnie Modlitwa Różańcowa, a po niej odbędzie się spotkanie informacyjne na temat „Wspólnoty Nieustannego Różańca Świętego”. Natomiast o godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej będzie konferencja .
O godz. 16.00 odbędzie się Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Semiora Stanisława Napierały.

PLAN CAŁEGO TRIDUUM RÓŻAŃCOWEGO:

T R I D U U M    R Ó Ż A Ń C O W E

w Kaliszu w dniach 16 –18 marca 2018 r.

w Sanktuarium Świętego Józefa przy Placu Świętego Józefa 7

16 MARZEC (piątek)

godz. 18.00           Msza Święta w intencji Ojczyzny (Ks. Jan Spólny).

godz. 21.00      Apel Maryjny, katecheza i modlitwa o rychłą beatyfikację Sług Bożych: Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Ks. Kard. Augusta Hlonda. Odnowienie „Jasnogórskich Ślubów Narodu”. Różaniec tajemnice Bolesne w intencji Ojczyzny. Droga Krzyżowa zakończona adorowaniem Krzyża.

17 MARZEC (sobota)
godz.  07.30        Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Różaniec Święty  (tajemnice radosne) o beatyfikację Służebnic Bożych: Wandy Malczewskiej, Rozalii Celakówny i Barbary Samulowskiej.

godz. 10.00        Różaniec ku czci Świętego Józefa. Konferencja – ks. Jan Spólny.
godz. 11.00         Konferencja o Św. Józefie
godz. 11.40         Nabożeństwo próśb i podziękowań do Świętego Józefa.

godz. 14:00 –    Spotkanie wszystkich przedstawicieli Wspólnot Żywego Różańca i Nieustającego Różańca Świętego z Diecezji Kaliskiej i uczestników Triduum Różańcowego –  Ks. Alfred Berlak, Diecezjalny Duszpasterz Kół Żywego Różańca.
godz. 15.15      Koronka do Bożego Miłosierdzia. Różaniec Święty (tajemnice światła) w intencji wszystkich Wspólnot  Nieustającego Różańca Świętego i Kół Żywego Różańca.

godz. 16.00   -     Msza Święta - Przewodniczy -
Ks. Biskup Senior Stanisław Napierała- w intencji wszystkich Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego i Kół Żywego  Różańca- .   Akt Zawierzenia Świętemu Józefowi i Matce Bożej Pani Gietrzwałdzkiej.

godz. 19.20        Różaniec Święty (tajemnice bolesne) w intencji o poznanie i rozszerzenie  Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca. Katecheza (Ks. Jan Spólny).
godz. 21.00        Apel Maryjny. Akt Zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec Święty  (tajemnice chwalebne) w intencjach: Ojca Świętego, wszystkich biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego, o liczne i święte powołania do kapłaństwa    i życia konsekrowanego oraz wszystkich Konferencji Plenarnych Episkopatu.
godz. 22.00        Msza Święta w intencji Ojca Świętego, Biskupów i Kapłanów, o uświęcenie  Duchowieństwa, o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz w intencji Konferencji Plenarnych Episkopatu w Polsce.

godz. 24.00 - 06.30    Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończenie śpiewaniem „Godzinek  ku Czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny”.

18 MARZEC (niedziela)

godz. 6.30    Msza Święta w intencji o święte rodziny oraz o wspólną modlitwę  różańcową w rodzinach.     Błogosławieństwo na rozesłanie.

godz. 8.00    Wspólne śniadanie, spotkanie wszystkich uczestników Triduum Różańcowego.

Główną intencją organizowanego Triduum Różańcowego w Kaliszu jest modlitwa w intencji Ojca Świętego, wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego oraz wszystkich Konferencji Plenarnych Episkopatu w Polsce.

ANIOŁKI NA NASZYM OSIEDLU

MIANOWANIE NOWYCH MINISTRANTÓW